Достапни линкови

Сателитски слики од иранска нуклеарна централа


Сателитските слики на кое е прикажано рушењето на две згради во Парачин
Институтот за наука и меѓународна безбедност со седиште во Вашингтон објави сателитски снимки на нивниот сајт кои сугерираат дека Иран се обидува да ги уништи доказите за нуклеарно истражување на место на кое не им беше дозволено на инспекторите на ОН да го посетат.
На сликите е покажано демолирањето на две згради во централата во Парачин.
XS
SM
MD
LG