Достапни линкови

Двајца американски воени офицери се вратија во Пакистан


Американски војници
Пентагон соопшти дека на барање на Пакистан двјаца американски воени офицери од воената база Баграм во Авганистан се вратиле во Пакистан. Според Пентагон, офицерите ја продолжиле нивната работа во 11-Корупс во Пешавар, откако беа избркани од земјата по серијата напади на САД во минатата година при кои загинаа 24 пакистански војници.
XS
SM
MD
LG