Достапни линкови

Израел ги предаде останките на пакистански милитанти


Израел ги предаде телата на 91 милитант на пакистанските власти, кои биле убиени за време на нападите на земјата. Седумдесет и девет тела се однесени во Западниот брег, а 12 во појасот Газа. Телата ќе бидат погребани според официјалните палестински церемонии.
Изрелската власт соопшти дека нивниот гест е хуманитарен и е со цел да се обноват мировните преговори.
XS
SM
MD
LG