Достапни линкови

Конституирано новото српско собрание


Новото српско Собрание денеска е конституирано со верификација на сите 250 пратенички мандати. Пратениците по потврдувањето на мандатите положија заклетва. Седницата почна свечено со распоредување на Гардата на Војската на Србија и со интонирање на химаната.
XS
SM
MD
LG