Достапни линкови

Рубљата падна на три годишно најниско ниво во однос на доларот


Руската Рубља го достигна своето најниско ниво во изминативе три години поради влијанието на ниската цена на нафтата врз руската економија која е зависна од овој ресурс.
Денеска еден американски долар вредеше 32,9 рубљи.
Оваа недела рубљата изгуби 3,5 насто од својата вредност.
Руската Централна Банка досега не презеде никакви мерки.
XS
SM
MD
LG