Достапни линкови

Путин во посети на Белорусија, Германија и Франција


Владимир Путин ќе ги посети Беларусија, Германија и Франција како свои први официјални патувања по враќањето во Кремљ како Претседател на Русија.
Станува збор за симболика, бидејки изолираниот Минск е под руско влијание, додека Берлин и Париз се топ партнери на Москва меѓу членките на Европската Унија.
Путин денеска патува за Белорусија, утре за Германија и задутре за Франција. Новиот руски претседател не учествуваше на самитот на Г – 8 во САД на почетокот на Мај.
XS
SM
MD
LG