Достапни линкови

Во Собранието пратенички прашања


Собранието на Република Македонија денеска ќе ја одржи 33-та седница, на чиј дневен ред е само една точка- поставување пратенички прашања до претставници на Владата.
Во изминатите два дена во парламентот се одвиваше рапсравата за ребалансот на буџетот за оваа година, предложен од министерството за финансии. На оваа тема, која е во рамките на 34-та седница, пратениците ќе и се навратат в понеделник.
XS
SM
MD
LG