Достапни линкови

Европска турнеја на Хилари Клинтон


Американската државна секретарка Хилари Клинтон денеска ќе допатува во Данска, со што ќе ја започне деветдневната турнеја по Скандинавија, Кавказ и Турција. За време на престојот во Копенхаген, таа ќе биде примена од данската кралица Маргарета Втора и од премиерката Хеле Торнинг-Шмит.
Во рамките на турнејата Клинтон ќе ги посети и Норвешка, Шведска, Ерменија, Грузија, Азербејџан и Турција.
XS
SM
MD
LG