Достапни линкови

Времето денеска и натаму променливо


Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има локален пороен дожд со грмежи. Температурата ќе се движи од 18 до 29 степени.
Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди, попладне ќе има локален пороен дожд со грмежи. Температурата ќе достигне до 25 степени.
XS
SM
MD
LG