Достапни линкови

Прв протест на пензионерите во ЧешкаЧешките пензионери, за прв пат во историјата, денеска ќе протестираат во Прага поради мерките за штедење на владата на премиерот Петр Нечас, со кои, меѓу другото се укинува досегашниот систем на валоризација на пензиите во однос на растот на цените и инфлацијата. Пензионерите, со протестен марш до Владата, ќе го искажат својот револт од кратењето на нивните права што треба да стартуваат од почетокот на наредната година.
XS
SM
MD
LG