Достапни линкови

Аунг Су Ки во посета на Тајланд


Thailand - Myanmar's pro-democracy leader Aung San Suu Kyi greets migrant workers from Myanmar, as she visits them in Samut Sakhon province, 30May2012
Про-демократската активистка од Мјанмар, Аунг Су Ки, во рамките на нејзината прва посета на некоја странска држава по над 20 години, на Тајланд имаше средби со мигранти, кои ја пречекаа со овации. Во петок во Банкок, Ки ќе присуствува на Светскиот економски форум на источна Азија, а потоа ќе отпатува и во Европа. Аунг Су Ки, која е добитничка на Нобеловата награда за мир, во последните 24 години главно беше во домашен притвор во Мјанмар.
XS
SM
MD
LG