Достапни линкови

Убиен заменик министерот за спорт на Дагестан


Властите во Дагестан соопштија дека бил убиен заменик министерот за спорт на таа руска република Насир Гаџиханов кога врз неговото возило пукале непознати напаѓачи во главниот град Махачкала. Полицијата нема информации за мотивите за атентатот, но во северно кавказките републики дејствуваат исламистички илитанти.
XS
SM
MD
LG