Достапни линкови

Еврото паѓа во однос на доларот


Вредноста на еврото бележи пад во однос на доларот. Едно евро се менува за 1,246 долари, што е најниска вредност во последните 22 месеци. Вредноста на американската валута зајакна и во однос на повеќето други валути.
XS
SM
MD
LG