Достапни линкови

Најмалку 8 загинати во земјотрес во Италија


Најмалку осум лица загинале во земјотресот со сила од 5,8 степени според Рихтеровата скала што изутрината го погоди североисточниот дел на Италија. Епицентарот бил во областа Емилија Ромања која пред десет дена беше погодена од земјотрес во кој загинаа шест луѓе, а илјадници останале без покрив над главата.
XS
SM
MD
LG