Достапни линкови

Напад врз руски новинар во Москва


Московската полиција покрена истрага по синоќешниот напад врз новинарот Сергеј Асланиан кој работи во радиото Ехо на Москва. Тој синоќа бил нападнат со нож пред неговиот стан при што се здобил со неколку убодни рани. Докторите велат дека неговиот живот не бил во опасност.
XS
SM
MD
LG