Достапни линкови

Нов земјотрес во Италија


архива
Земјотрес со сила од 5,8 степени според Рихтеровата скала изутрината го погоди североисточниот дел на Италија. Епицентарот бил во областа Емилија Ромања која пред десет дена беше погодена од земјотрес во кој загинаа шест луѓе. Според првите информации, во денешниот потрес немало жртви и материјални штети.
XS
SM
MD
LG