Достапни линкови

Уловени туни со радиоактивност од Фукошима


Американските научници во 15 туни уловени на брегот на Калифорнија откриле ниско ниво на нуклеарна радиоактивност од јапонската централа Фукушима која беше оштетена од ланското цунами. Научниците прецизираат дека откриената радиоактивност не била опасна за луѓето и оти е во рамките на дозволеното за исхрана.
XS
SM
MD
LG