Достапни линкови

Американска донација за македонската царина


американскиот амбасадор во Македонија Пол Волерс
Царинската управа на Македонија ќе добие американска донација во опрема наменета за откривање и спречување на недозволена трговија преку државната граница. Донацијата е во рамки на повеќегодишната соработка при реализацијата на активностите на Програмата за контрола на извозот и гранична безбедност за откривање и одвраќање на нелегалното пренесување на оружје и оружје за масовно уништување. На примопредавањето на опремата обраќања ќе имаат американскиот амбасадор Пол Волерс и директорот на Царинската управа Ванчо Каргов.
XS
SM
MD
LG