Достапни линкови

Во Данска уапсени две лица за тероризам


Данските служби за безбедност соопштија дека уапсиле двајца браќа со потекло од Сомалија под сомневање дека организирале терористички напад. Притоа се додава дека тие имале 18, односно 23 години и оти со нивното апсење бил спречен конкретен терористички акт, но не се прецизираат повеќе детали.
XS
SM
MD
LG