Достапни линкови

Деветнаесет мртви во пожар во Доха


Деветнаесет лица, меѓу кои и тринаесет деца загинаа во пожар во најголемиот трговски центар во Доха,соопштија катарските власти. Пожарот избувнал на пладне во луксузниот шопинг центар Вилаџо Мол, кој е преполн со ресторани, кино сали, продавници и канали по примерот на Венеција, по кои може да се вози со гондоли. Во несреќата се повредени и припадници на цивилната одбрана.
Се уште не е позната причината за пожарот.
XS
SM
MD
LG