Достапни линкови

Петмина милитанти убиени во Јемен


Петмина милитанти загинале во воздушен напад во југот на Јемен, соопштија властите. Мета на нападот бил лидер на терористичката Ал Каеда кој бил во конвој од три автомобили во близина на градот Рада. За сега не е јасно дали лидерот бил убиен. Се шпекулира дека нападот бил изведен со американско беспилотно летало.
XS
SM
MD
LG