Достапни линкови

Хеликоптер на НАТО се урна во Авганистан


илустрација
Двајца војници на НАТО загинале во уривање на хеликоптер во источниот дел на Авганистан, соопшти Алијансата. Трет војник загинал во бунтовнички напад во југот на земјата. НАТО за сега не ги открива националностите на загинатите. Отпочната е истрага за инцидентите. Во последниве три дена десетмина војници на Алијансата загинаа во Авганистан.
XS
SM
MD
LG