Достапни линкови

Српски фудбалер избркан од репрезентацијата поради химната


Српската фудбалска федерација соопшти дека новиот тренер на репрезентацијата го избркал од тимот Алем Љајиќ, поради тоа што фудбалерот одбил да ја пее националната химна на Србија. Љајиќ, кој е припадник на муслиманското малцинство во земјата, одби да ја пее химната на наптреварот против Шпанија, кој Србија го изгуби со 2-0. Фудбалерот изјави дека не сакал да ја пее химната од лични причини.
XS
SM
MD
LG