Достапни линкови

Братот на осудениот пакистански доктор вели дека случајот е измама


Џамил Африди
Братот на пакистанскиот доктор кој е во затвор поради тоа што им помагал на САД во потрагата по Осама Бин Ладен, побара од пакистанскиот врховен суд да интервенира со цел да се дозволи обжалување на пресудата за Др. Шакел Африди. Џамил Африди смета дека случајот против неговиот брат е измама. Докторот беше прогласен за виновен за предавство на тајно судење минатата недела и отслужува 33 годишна затворска казна.
XS
SM
MD
LG