Достапни линкови

Седум милитанти убиени во Северен Вазиристан


Pakistan -- A protester gestures, during a rally against drone attacks within Pakistan, in Karachi, 04Jun2011
Официјални преставници на пакистанските служби изјавија дека при акција на американско беспилотно летало се убиени 7 осомничени милитанти во северозападниот регион во близина на границата со Авганистан.
Пет ракети биле истрелани врз возило и врз куќа во Мир Али во Северен Вазиристан упориште на талибанците и милитанти поврзани со Ал Каеда.
Таму е активна групата Хагани која стои зад голем број напади во Авганистан.
XS
SM
MD
LG