Достапни линкови

Ирачките власти соопштија дека при експлозија на бомба се ранети 24 пакистански верници кои се движеле кон шиитски храм. Полицијата соопшти дека бомбата била поставена на патот каде што поминал автобус со пакистански верници кои доаѓале во храмот во близина на Багдад. Верниците во тој регион се честа мета на бомбашки напади од припадници на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG