Достапни линкови

Вечерва доделување на наградите во Кан


Жирито на 65-тиот Кански филмски фестивал во Франција ќе ги одлучи добитниците на наградите на манифестацијата. Медиумите јавуваат дека меѓу најфаворизираните за наградата Златна палма се филмските остварувања „Амоур“ на Австриецот Михаел Ханеке, „Ловот“ на Томас Винтерберг од Романија и „’Рѓа и коски“ на францускиот режисер Жак Аудиард. Добитниците на наградите ќе се знаат на церемонијата за затворање на фестивалот вечерва.
XS
SM
MD
LG