Достапни линкови

Десетмина загинати во пожар во Бахраин


Десетмина работници загинале во пожар во нивниот дом во Бахраин. Државната новинска агенција јави дека десетмината починале од вдишување чад. Инцидентот се случил на 20 километри јужно од главниот град Манама. Печатените медиуми пишуваат дека загинатите биле државјани на Бангладеш.
XS
SM
MD
LG