Достапни линкови

Времето денеска облачно со врнежи


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер околу пладне и во попладневните часови. На одделни места можна е и ретка појава на град. Температурата ќе се движи од 15 до 21 степени. Во Скопје и околината слично време со температурата до 20 степени.
XS
SM
MD
LG