Достапни линкови

Медведев избран за лидер на Единствена РусијаРуската владејачка партија Единствена Русија денеска го потврди изборот на Дмитриј Медведев за нов лидер на партијата. На денешниот конгрес во Москва, Медеведев, кој беше единствен кандидат, го доби огромното мнозинство гласови да го замени Путин на лидерската позиција во партијата. Единствена Русија доминира во рускиот парламент веќе една декада.
XS
SM
MD
LG