Достапни линкови

Нов напад со безпилотно летало врз милитанти во Пакистан


Afghanistan -- A US Predator unmanned drone armed with a missile stands on the tarmac of Kandahar military airport, 13Jun2010
Американско безпилотно летало денеска извршило нов напад во пакистанскиот регион Северен Вазиристан, при што биле убиени 4-ца милитанти. Според пакистански претставници, биле истрелани два пректила врз куќа каде што се криеле милитантите. Ова е трет напад со безпилотно летало во северен Вазиристан во последниве 4 дена.
XS
SM
MD
LG