Достапни линкови

Убиена девојка и 8 ранети при пукотница во Финска


Рано изутрината едно лице стрелало врз случајни минувачи во центарот на градот Хивинка, во Финска, при што убил една 18-годишна девојка, а ранил уште 8 лица. Двајца од ранетите биле во критична ситуација. Според финската полиција, напаѓачот имал 18 години и бил уапсен. Градот Хивинка е на 50-тина километри северно од главниот град Хелсинки.
XS
SM
MD
LG