Достапни линкови

Средба Николиќ - Путин во Москва


Новоизбраниот претседател на Србија, Томислав Николиќ, денеска во Москва ќе разговара со рускиот претседател Владимир Путин. Николиќ во Москва престојува како гостин на конгресот на владејачката партија Единствена Русија, чиј лидер е Путин. Ова е прво патување во странство на Николиќ откако беше избран за претседател на Србија пред една недела.
XS
SM
MD
LG