Достапни линкови

Авганистан - 5 загинати во 5 бомбашки напади


Хелманд - архива
При пет експлозии во неколку градови во Авганистан загинаа 5 луѓе. Станува збор за инциденти во Хелманд, Урузган и Кандахар.
Во Хелманд автобус налета на поставена бомба при што двајца загинаа а тројца беа повредени.
Во Урузган загина полицаец од импровизирана експлозивна направа.
Во Кандахар пак, бомбаш самоубиец од мотор рани еден полицаец и двајца цивили.
До овие напади доаѓа во време кога францускиот претседател Франсоа Оланд ги посети француските војници во денеска во Каписа.
XS
SM
MD
LG