Достапни линкови

Уапсен човек со тајни документи од Ватикан


Ватикан
Ватикан кој со месеци е вовлечен во скандал со оддавање тајни документи на италијанските медиуми денеска соопшти дека бил уапсен човек кој во себе имал такви документи. Обвинителството не соопшти детали за неговиот идентитет. Неофицијално се дознава дека не станува збор за свештеник. Папата Бенедикт Шеснаесетти побара полициска истрага во врска со скандалот со тајните документи кои посочуваат на корупција во Ватикан.
XS
SM
MD
LG