Достапни линкови

Путин најпрвин во Белорусија, па во Германија и Франција


Претседателот на Русија Владимир Путин
Претседателот на Русија Владимир Путин планира во идната недела да ја посети Белорусија. Тоа ќе биде негова прва посета на некоја странска земја откако по трет пат ја презеде функцијата шеф на државата. По престојот во Белорусија, како што соопшти Кремљ, Путин ќе ги посети Германија и Франција на разговори со германскиот канцелар Ангела Меркел и со францускиот претседател Франсоа Оланд.
XS
SM
MD
LG