Достапни линкови

Експлозија во Турција, две жртви и 20 тина ранети


Автомобил бомба експлодира пред полициската управа во провинцијата Кајсери во централниот дел на Турција.
Во експлозијата загинаа бомбашот самоубиец и еден полицац. Како што јавија новинските агенции, околу 20 лица се повредени, меѓу кои шестмина со сериозни повреди.
XS
SM
MD
LG