Достапни линкови

Дипломатска активност на Претседателот Иванов


Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе оствари средба со претседателот на Националниот Совет на Република Австрија Барбара Прамер.
Претходно, шефот на државата ќе прими акредитивни писма на новоименуваниот амбасадор на Република Косово во Република Македонија Илбер Хиса.
Предвидено е претседателот Иванов денеска да ги прими и претставниците на Кралскиот колеџ за одбранбени студии од Велика Британија кои престојуваат во Македонија.
XS
SM
MD
LG