Достапни линкови

Времето денеска променливо со дожд и ветар


Времето ќе биде променливо облачно со пороен дожд и грмежи и засилен ветар.
Утринската температура се движи од шест до 13 степени, а дневната ќе биде од 17 до 26 степени.
Во Скопје и околината ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди, а попладне се очекува појава на дожд и грмежи.
Температурата ќе биде од 12 до 23 степени.
XS
SM
MD
LG