Достапни линкови

Властите во Нов Зеланд радикални против пушачите


Владата на Нов Зеланд соопшти дека ќе ги зголеми даноците на цигарите за 40 насто во наредните 4 години со цел да се намали бројот на пушачи во земјата. По зголемувањето на даноците, кутија цигари во Нов Зеланд би чинела 15 долари. Властите во Нов Зеланд планираат до 2025-та година веќе да нема пушачи во земјата.
XS
SM
MD
LG