Достапни линкови

Нов напад со безпилотно летало во ПакистанНајмалку 5 лица биле убиени во напад на безпилотно летало врз позиции на милитанти во северо-западен Пакистан. Според претставник на пакистанските безбедносни сили, биле истрелани два проектила во едно село во северен Вазиристан, каде што и вчера во сличен напад беа убиени 4-ца милитанти.
XS
SM
MD
LG