Достапни линкови

Во Египет гласање за претседател


Во Египет денеска продолжува гласањето на претседателските избори на кои главни фаворити се поранешниот лидер на Арапската Лига, Амр Муса и кандидатот на Муслиманското братство, Мухамед Мурси. Но, не се очекува некој да го освои потребното мнозинство во првиот круг, па најверојатно ќе се одржи и втор круг во наредниот месец.
XS
SM
MD
LG