Достапни линкови

Временска прогноза - прoменливо облачно со дожд


Илустрација.
Времето денеска ќе биде прoменливо облачно со локален краткотраен дожд. Долж Повардарието ќе дува умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 14 до 24 степени. Во Скопје слично време со температура до 21 степен.
XS
SM
MD
LG