Достапни линкови

Руски авион се запали близу Прага


Авион марка АН-30
Најмалку шестмина се повредени во пожар на руско летало марка АН 30, потврдија чешки и руски воени службеници. Медиумите јавуваат дека пожарот избил поради технички проблеми со опремата за слетување на авионот на пистата на воената база часлав во близина на Прага. Портпарол на чешкото министерство за одбрана изјави дека 23 лица – 14 Руси и деветмина Чеси биле на леталото, кое било на обзервациски лет над централноевропската земја.
XS
SM
MD
LG