Достапни линкови

Прекинат летот на патнички авион од Париз за САД


архива
Летот на еден американски патнички авион од Парис до Шарлот во Северна Каролина бил прекинат и дошло до приндуно слетување на аеродромот во Багор, Мејн откако една жена имала белешка на која пишувало дека на телото имала експлозивна направа. По испитувањата кај французинката од Камерун не бил откриен експлозив и таа била задржана во притвор. Авионот го продолжил летот за Шарлот.
XS
SM
MD
LG