Достапни линкови

Министерот Поповски во посета на Рим и Ватикан


Министерот за надворешни работи Никола Попоски
Министерот за надворешни работи Никола Попоски од денеска е во дводневна посета на Рим и Ватикан, при што ќе има средби со неговиот италијански колега Џулио Терци и со државниот секретар за односи со државите на Светата Столица Доминик Мамберти. Министерот Попоски, кој е дел од владината делегација што во Рим учествува на манифестацијата „Македонија во чест на Св. Кирил“, ќе присуствува и на аудиенција кај папата Бенедикт XVI.
XS
SM
MD
LG