Достапни линкови

Претседателски избори во Египет, први по соборувањето на Хосни Мубарак.


Во Египет почнува дводневното гласање на претседателските избори кои треба да стават крај на преодниот период, по соборувањето на режимот на египетскиот претседател Хосни Мубарак.На изборите повеќе од 50 милиони жители со право на глас ќе бираат меѓу 13 кандидати.Ако никој не освои мнозинство од гласовите утре и денеска вториот круг ќе се одржи на 16. и 17. јуни .
XS
SM
MD
LG