Достапни линкови

Времето денеска ќе биде облачно со повремен дожд


Времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено во северните делови. Ќе има и ретка појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен западен ветер.Температурата ќе се движи од 13 до 24 степени.
Во Скопје променливо облачно со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен западен ветер.Температурата ќе достигне до 20 степени.
XS
SM
MD
LG