Достапни линкови

Поранешниот руски вицепремиер стана директор на државна фирма


Рускиот премиер Димитриј Медведев го назначи Ихор Сечин, поранешен вицепремиер, за шеф на државната нафтена компанија „Роснефт“. Сечин, кој инаку е близок сојузник на новоизбраниот претседател Владимир Путин, не стана дел од новиот владин состав кој претседателот го промовираше во понеделникот. Уште неколкумина негови колеги од стариот владин состав добија места во руската претседателска администрација.
XS
SM
MD
LG