Достапни линкови

Амбасадата на САД во Авганистан потврди дека амбасадорот се повлекува


Рајан Крокер
Американската амбасада во Авганистан ја потврди информацијата дека амбасадорот Рајан Крокер ќе се повлече од функцијата. Шеесет и две годишниот дипломат лани го прекина пензискиот стаж и ја превзема функцијата во Кабул. За сега нема официјална причина за неговото отстапување. Информацијата пристига додека Соединетите американски држави и НАТО се подготвуваат за повлекување на вооружените сили од земјата до крајот на 2014 година.
XS
SM
MD
LG